
Over BUNK Hotel .
In de monumentale Utrechtse Westerkerk uit 1891 openden vastgoedondernemer Robin Hagedoorn, Patrick van der Sman, Roel Buitenwerf en general manager Joachim de Looij afgelopen zomer BUNK Hotel.
Opvallend is de combinatie van 45 slaapkamers en zestig pods: capsules met een bed erin die door een geluids- en lichtwerend gordijn kunnen worden afgesloten. Kenmerkend aan het bar- en restaurantgedeelte is het tijdloze interieur waarin authentieke elementen, zoals het orgel, de galerij en hoge ramen, intact zijn gelaten.
Oude kerkbanken
Midden in de kerkzaal is een groot houten blok gebouwd, dat is bekleed met oude kerkbanken, met daarin een bar, keuken en hotelkamers. Een glazen lift brengt gasten langs het orgel omhoog. Origineel is het doek op de gevel van het pand met de tekst ‘Het is hier geen hotel’, waarmee de ondernemers willen aangeven dat het een plek is voor iedereen. Binnenkort opent er een vestiging van BUNK in de Sint-Ritakerk in Amsterdam-Noord met 106 kamers en 52 pods.
Foto’s: o.a. Wouter van der Sar